Busem przez świat. Australia za 8 dolarów – Karol Lewandowski – recenzja

Anna/ Grudzień 18, 2016/ Książki/ 0 comments

busem-przez-australie25 tysięcy kilometrów. 500 x zupka chińska. 10 kg ryżu. 10 kg makaronu. 120 dni. 50-stopniowe upały. 5 osób. 27-letni bus. Czyli przepis na Australię.

            Towarzysząc ekipie Supertrampa od początku przygotowań aż po kłopotliwy powrót do Polski, miałam ochotę spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyć w podróż razem z nimi. Mając do dyspozycji kilkanaście części zamiennych, suchy prowiant bądź pseudoprowiant w puszkach oraz ogromną dawkę pozytywnego nastawienia, grupa entuzjastów wyrusza w kolejną podróż niezawodnym busem. Tym razem celem jest Australia. Co może pójść nie tak jak powinno? Wszystko… Jednak nawet świadomość porażki czy ewentualnej śmierci na środku outbacku, bądź z powodu ukąszeń/ugryzień tysięcy różnych szkodników nie jest w stanie przeszkodzić tej niesamowitej ekipie. Gwarantowane przeżycia:

– niezapomniana dawka emocji,

– duża doza śmiechu,

– przerażenie rodem z horroru,

– mnóstwo pytań z serii: Jak to możliwe?

– oraz setki pięknych zdjęć, na widok których zapragniecie znaleźć się po drugiej stronie obiektywu.

            Emu, wombaty, kangury, meduzy, krokodyle, koale, pająki, węże, krokodyle, kazuary i niezliczona ilość innych zwierząt, które możemy poznać dzięki tej książce, to zaledwie początek. Jeśli chcecie posłuchać jak śpiewa piasek, zobaczyć jak karmi się małe kangury czy nauczyć się rzucać bumerangiem będzie to idealny przewodnik a zarazem instrukcja. Zresztą możecie przekonać się sami słuchając dźwięków wydawanych przez kazuary, które przypominają odgłosy Parku Jurajskiego!

Recenzja autorstwa Joanny Żelazny