Czytamy i słuchamy kultowe bajki – czyli Seria dla dzieci „Bociek Wojtek opowiada” – recenzja

Sebastian Grochala/ Lipiec 9, 2016/ Książki, Książki dla Dzieci, sgrochala - recenzje/ 0 comments

„Czerwony Kapturek”, „Bambi”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Śpiąca Królewna”, „Królewna Śnieżka” czy „Księga Dżungli” należą do kanonu bajek, które poznaje każde dziecko. Wydawnictwo Jedność przygotowało dla najmłodszych czytelników podwójną okazję do ich poznania, dołączając do pięknie ilustrowanego wydawnictwo płytę CD ze słuchowiskiem nagranym przez aktora, Pawła Sanakiewicza.

13621546_1160489793973634_1317722220_oMałe dziecko najpierw słucha tego, co czyta mu osoba dorosła i w ten sposób zapoznaje się z lekturami. Następnie, kiedy uczy się czytać, zaczyna samodzielnie sięgać po książki, których treść poznawało wcześniej dzięki rodzicom. Myślę, że propozycja z serii „Bociek Wojtek opowiada” jest o tyle ciekawa, że na początku możemy zarówno czytać dziecku, jak i puszczać mu słuchowisko na przykład w trakcie podróży samochodem. Następnie, kiedy dziecko uczy się czytać, nagrane na płycie CD słuchowisko może służyć mu pomocą w nauce (odtwarzamy płytę, a dziecko śledzi to, co słyszy na kartach książki), aby wreszcie odłożyć płyty i skupić się na samodzielnej lekturze.

Wydawnictwa kierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale możemy je wykorzystywać jeszcze zanim dziecko pójdzie do przedszkola w ramach wieczornych lektur na dobranoc. Polecając Wam tę serię, dodam jeszcze, że książka posiada bardzo przyjazną szatę graficzną – właściwie całe strony zajmują ilustracje obrazujące to, co aktualnie dzieje się na danych kartach, co z pewnością pomoże najmłodszym czytelnikom w przyswojeniu treści i uruchomi ich wyobraźnię, przenosząc do świata przedstawionego w kolejnych bajkach.