„Historia Wrocławia” – recenzja

RobertW/ Maj 17, 2016/ Książki/ 0 comments

historia wrocławia

Eduard Mühle, to niemiecki historyk, który poza pisaniem książek, także o nas – Polakach, jest dyrektorem Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie. ,,Historia Wrocławia”, to jedno z wielu dzieł, które poświęcił regionowi, który pozostaje w granicach, naszego kraju, a który kiedyś należał przecież, ogólnie mówiąc do Niemiec.

Cóż można powiedzieć o Wrocławiu, czyli oficjalnej stolicy Dolnego Śląska? To miasto pełne kontrastów i z przebogatą historią, pierwsze z miast w granicach Polski, które uzyskało prawa miejskie. Metropolia, która znalazła się w pierwszej dziesiątce, jako jedyne miejsce w naszym kraju warta odwiedzenia, według pewnej brytyjskiej gazety. Gród, według kroniki Galla Anonima znalazł się wśród trzech stolic Królestwa Polskiego, obok Krakowa i Sandomierza. Europejska Stolica Kultury w 2016 roku.

Ciekawa i miejscami nawet zabawna książka, która sprawiła, że spędziłem parę dni na interesującej lekturze i dowiedziałem się mnóstwo o tym pięknym miejscu. Nigdy tam nie byłem, ale coś mi się zdaje, że trzeba będzie odwiedzić. Dodatkowo, pozycję tą wzbogacono o liczne kolorowe zdjęcia przybliżające nam nie tylko historię, ale i miejsca warte odwiedzenia.

Historię Wrocławia – otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa PWN.