Karty Malucha „ABC – Jakie to łatwe” – uczymy się angielskiego

Sebastian Grochala/ Sierpień 23, 2016/ Książki, Książki dla Dzieci, sgrochala - recenzje/ 0 comments

Karty Malucha wydane nakładem Wydawnictwa Wilga pomimo, że tematycznie mogą dotyczyć jakiegoś zagadnienia (jak na przykład te, które my mamy, czyli służyć głównie nauce angielskiego) mogą znaleźć również wiele innych zastosowań. I za to właśnie zasługują moim zdaniem na pochwałę – wszystko zależy od kreatywności rodziców i samych dzieci!

aaaW każdym zestawie mamy do dyspozycji 40 różnokolorowych kart. Każda z nich przedstawia różne przedmioty za pomocą bardzo ładnych i przyjaznych dla dzieci grafik. To o tyle ważne, że widziałem produkty zawierające ilustracje, z których ja sam z trudem wyczytywałem, co przedstawiają. Tutaj tego problemu nie ma. I bardzo dobrze!

Nasze dwa zestawy – czyli „Angielskie słówka” oraz „ABC” są o tyle fajne, że obie tematycznie mają wspierać naukę języka angielskiego, ale równocześnie wspierają nas w kształtowaniu u naszej córki polskiego słownictwa i rozpoznawania oraz nazywania poszczególnych przedmiotów z ilustracji, ponieważ zaczęliśmy z nich korzystać wcześniej, aniżeli Zuzia będzie uczyła się języka angielskiego.

Ogromnym plusem formy, jaką są karty, jest to, że możemy je swobodnie zabierać i wykorzystywać wszędzie. W domu, w podróży samochodem, komunikacją miejską, pociągiem czy w poczekalni u lekarza. Dowolnie możemy je wykorzystywać – albo skupiamy się na rozpoznawaniu przedmiotu, którego nazwę wymawiamy, albo w drugą stronę – pokazujemy przedmiot i staramy się go właściwie nazwać. Bardziej rozwiniętą formą jest pewna gra, w której przechodzimy od słowa do słowa przy pomocy fabularyzowanej, zmyślanej na poczekaniu, opowieści. Przynosi to ze sobą mnóstwo radości i uśmiechu! Ostatnim walorem kart jest możliwość uczenia przy ich pomocy literek, co również można urozmaicić poprzez różne gry i zabawy wykorzystujące karty.

Nauka angielskiego od wczesnego wieku jest warta zachodu, jednak musimy pamiętać, że bez zaangażowania nas samych, jako rodziców, będzie ciężko. Dlatego najpierw warto, abyśmy sami poznali wszystkie karty i mieli pewność, że dobrze je znamy – abyśmy mogli z czystym sercem przekazywać wiedzę naszym maluchom. W ten sposób dochodzimy do tego, że karty mogą być również dobrym przyczynkiem do tego, aby rodzice odświeżyli sobie swoją znajomość języka angielskiego i wspólnie z dziećmi realizowali ciekawe gry i zabawy z ich udziałem!