Kolejne „Metro” bez metra, czyli „Otchłań” Roberta J. Szmidta [zapowiedź]

Michal/ Sierpień 8, 2015/ NEWS/ 0 comments

otchlanPod koniec kwietnia, na poznańskim Pyrkonie, Dmitry Glukhovsky oznajmił, że Robert J. Szmidt napisze kolejną powieść z uniwersum „Metra 2033”. „Otchłań” to już druga, po „Dzielnicy obiecanej”, polska powieść osadzona w postapokaliptycznym świecie „Metra…”

Opis powieści:

Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka. Żyją oni w ciągnących się pod miastem kanałach, tworząc niewielkie zamknięte społeczności, zwane enklawami. Mimo upływu lat, powierzchnia wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Promieniowanie jest tam wciąż zbyt silne, a co gorsza, zmutowane rośliny i zwierzęta stworzyły w ruinach nowy, wyjątkowo nieprzyjazny człowiekowi ekosystem. Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych rzeczy. Pojawia się głód. Zdesperowani mieszkańcy enklaw coraz częściej przekraczają tabu i uciekają się do kanibalizmu.W takim świecie przyszło żyć Nauczycielowi, ostatniemu z Pamiętających – jak nazywa się ludzi żyjących przed wojną. Chcąc chronić swego niepełnosprawnego syna próbuje dotrzeć do podziemi Fallusa (to ruiny dawnego wieżowca Sky Tower), gdzie mieści się ponoć najbardziej stabilna enklawa. Droga nie będzie jednak prosta i łatwa a Nauczyciel trafi do miejsc, których istnienia nie podejrzewał w najgorszych koszmarach.

Robert J. Szmidt jest również autorem „Szczurów Wrocławia”, książki opisującej apokalipsę zombie, w realiach PRL-u.

Po ujawnieniu okładki pojawiła się garść spekulacji, czy aby na okładce nie był przedstawiony sam autor. Odpowiedzcie sobie sami 🙂

Premiera już 27 sierpnia. A Wy przeczytacie „Otchłań”?