„Masaż niemowląt” Magdalena Fabritius – recenzja

Miłosz Konarski/ Październik 26, 2015/ Książki/ 0 comments

978-83-7942-938-7Magdalena Fabritius to z wykształcenia psycholog. Jej przygoda z masażem rozpoczęła się kilka lat temu i trwa nadal. Chcąc podzielić się swoją pasją i miłością do tej wspaniałej techniki relaksowania niemowląt, napisała poradnik pt. „Masaż niemowląt i nie tylko, czyli jak się cieszyć macierzyństwem dzień po dniu”. Osobiście nie przepadam za poradnikami. Rzadko kiedy sięgam po takowy rodzaj literatury, ale z racji tego, że jestem mamą sześciomiesięcznego bobasa, zainteresowałam się tą pozycją, myśląc, że może czegoś się z niej nauczę.

Bez bicia przyznaję, że jest to naprawdę ciekawy, napisany tak bardzo od serca poradnik przez mamę dla rodziców. Pani Magda wydaje mi się bardzo ciepłą, kochającą swoje dzieci, kobietą. Przekazuje całą swą wiedzę, dzieli się swoją pasją i stara się namówić innych, by również zainteresowali się masażem niemowląt. Bo jest to fantastyczny sposób, by zwiększyć odporność, zmniejszyć podatność na ból podczas ząbkowania, a co najważniejsze nawiązać ogromną więź ze swoim maleństwem.

„Masaż niemowląt i nie tylko, czyli jak się cieszyć macierzyństwem dzień po dniu” autorstwa Magdaleny Fabritius to nie tylko opisy masażu. Autorka przekazuje nam wiedzę dotyczącą historii masażu, jego zalet, pisze na temat kangurowania, czyli coś, o czym zapewne wiele osób nie ma pojęcia. To takie kompendium wiedzy dla przyszłych i obecnych rodziców. Pani Magda z czułością opisuje potrzebę bliskości tych najmniejszych. Radzi, byśmy nie zapomnieli o swoich potrzebach w natłoku obowiązków i wychowywania dzieci. Ogromną zaletą jest szata graficzna książki i tutaj muszę pogratulować wydawnictwu, gdyż okładka jest świetna. Dodatkowo w poradniku znajdziemy zdjęcia oraz rysunki, które tak na luzie i z przymrużeniem oka przedstawiają opisywane przez autorkę sytuacje, mające miejsce w życiu każdego rodzica. 

Polecam „Masaż niemowląt” wszystkim mamom i tatom, ponieważ teraz już wiem, jak ważny jest czuły, pełen szacunku dotyk, który możemy podarować swojemu dziecku. Biorąc się za czytanie tej książki nie sądziłam, że wpłynie na mnie w takim stopniu i zmieni moje spojrzenie na kwestię rodzicielstwa. Ale najważniejsze to pamiętać, że jesteśmy najlepszymi rodzicami dla naszych pociech.

2

About Miłosz Konarski

Największy w Polsce kanał YouTube o literaturze: recenzje, vlogi, wywiady, konkursy. Specjalizuję się w kreatywnym wideo, z wykorzystaniem efektów specjalnych, skeczy i gagów. Poza serią "książkową" kręcę wideorelacje z wydarzeń, koncertów, wywiady, filmy okazjonalne.