Nowe wydanie „Hyperiona” już 9 września w księgarniach!

Michal/ Wrzesień 3, 2015/ NEWS/ 0 comments

hyperion_front„Hyperion” to powieść science fiction amerykańskiego pisarza Dana Simmonsa, pierwotnie wydana w 1989 roku. W 1990 książka została nagrodzona nagrodami Hugo i Locusa oraz była nominowana do nagrody BSFA. W 1992 otrzymała nominację do nagrody im. Arthura C. Clarke’a. Już 9 września w księgarniach zagości nowe wydanie tej wielkiej powieści, która stanie się częścią, wydawanego przez MAG, cyklu pt. „Artefakty”

Krótki opis powieści:

W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona być może metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów może przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć.

Ja jeszcze dotąd nie spotkałem się z twórczością Simmonsa i wiem, że muszę to nadrobić. Kto wie, może nawet przy okazji „Hyperiona”?