O nas

Portal „Z kamerą wśród Książek” powstał jako kolejny etap największego (swego czasu) kanału YouTube traktującego o literaturze o tej samej nazwie. Skupia wokół siebie prawie 30 osobową redakcję, złożoną z blogerów, recenzentów, newsmanów, pasjonatów, fotografów… oraz webmasterów. Znajdziesz tutaj wszystkie filmy z kanału YouTube, a ponadto newsy ze świata kultury (książki, film, muzyka) oraz pisane recenzje i felietony.

 

Z kamerą wśród Książek tworzą:

Zrzut ekranu 2015-09-08 o 13.27.37

Miłosz Konarski (redaktor naczelny, założyciel)

Z wykształcenia muzyk, z zamiłowania filmowiec, z zainteresowania recenzent książkowy. Twórca programu internetowego „Z kamerą wśród Książek”, na którym w trakcie swojej dwuletniej działalności nagrał ponad 200 filmów i zgromadził grono wiernych widzów – ludzi, dla których książki są całym światem. Poza cotygodniowymi recenzjami książek publikuje również wywiady z autorami, relacje z wydarzeń, prowadzi bloga oraz jest redaktorem naczelnym własnego portalu internetowego. Na co dzień dzieli czas między rodzinę, komponowanie muzyki (jest studentem Katowickiej Akademii Muzycznej) oraz oczywiście czytanie książek – które pochłania hurtowymi ilościami. Nie uznaje zakładek oraz łzawych romansów.


SONY DSC

Alicja Konarska (recenzent, fotograf, bloger)

Żona z wyboru, mama z powołania… dziecko od urodzenia. To właśnie ona zajmuje się działem „dla dzieci i rodziców” i od czasu do czasu udziela się także w innych produkcjach Miłosza (tak, to jej mąż jakby ktoś jeszcze nie wiedział). Autorka bloga parentingowo – lifestylowego Żyj nie biadol.


10807036_602199386572787_45765219_n

Maciek Bartusik (kierownik działu recenzje)

Nielubiący się golić wieczny gimbus i nerd. Z zamiłowania i wyboru grafoman o słomianym zapale. Ogromny świr. Jakieś dwa lata temu pojawił się na polskim YouTubie pod pseudonimem Eric McBet. Na portalu recenzuje dla was głównie swą ukochaną fantastykę oraz prowadzi bloga na wszelkie tematy.


 

IMG_20150821_114150

Michał Oleksa (kierownik działu newsy)

Lublinianin, licealista, humanista, bloger, młody poeta, z zamiłowania fotograf. Od ponad trzech lat prowadzi bloga Kultura według Michała. Miłośnik dobrego kina, herbaty, fantastyki i starego rocka. Uważa, że gry planszowe nie umarły i są jedynym dobrym zajęciem na spotkaniach ze znajomymi.


12421546_1047617795260835_821481583_n

Sebastian Grochala (recenzent, specjalista ds. kontaktu z mediami)

Łodzianin z urodzenia i wyboru. Polonista z wyboru i wykształcenia. Miłośniki książek z… w sumie ciężko to jednoznacznie stwierdzić – chyba z szeroko rozumianej ciekawości świata – podobnie jak z zamiłowaniem do bliższych lub dalszych podróży i filmów. Czytanie, podróżowanie i filmy umożliwiają mu poznawanie świata, ale również człowieka i tego, co go spotyka, otacza, a także co on sam tworzy.

Zawodowo pełni funkcję rzecznika prasowego w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Łodzi, co pozwala mu realizować się każdego dnia. Może pomagać ludziom, a także ma możliwość kreowania i wdrażania pomysłów w dynamicznie zmieniających się warunkach oraz codzienną dawkę wyzwań i adrenaliny.

Lubi poznawać świat i szukać inspiracji. Znajduj je w literaturze i filmie, ale również w życiu. Dlatego najbardziej lubi książki i filmy nonfiction, historyczne, reportaże, oparte na faktach. Co nie oznacza, że nie lubi zamknąć oczu i pomyśleć, co by było, gdyby… Recenzowanie przeczytanych książek traktuje jako wyzwanie, dzięki któremu po zamknięciu każdej pozycji musi zastanowić się nad lekturą, a także krótko opisać swoje refleksje, przemyślenia i wrażenia, aby (być może Emotikon wink ) służyły innym, a jego samego zmuszały do czytania z większym zaangażowaniem.


kuba-1

Kuba Łaszkiewicz (kierownik d/s rekrutacji, recenzent, felietonista)

Najmłodszy recenzent na portalu, który zajął się dziennikarstwem już w pierwszej klasie gimnazjum i chce wiązać z nim przyszłość. Zapalony czytelnik szeroko pojętej fantastyki, a także biografii i literatury faktu. Słucha wszystkiego, co nie jest współczesnym disco, a najwięcej miejsca na jego playlistach zajmuje Kult, Lao Che, Pablopavo, Pidżama Porno oraz Pink Floyd. Jego najukochańszy album to “Wish You Were Here”. Kolekcjoner wszystkiego, co choć trochę przypomina płyty, gry i książki. Najbardziej w całym swoim życiu wstydzi się opchnięcia na allegro serii o Mikołajku.


Justyna

Justyna Markowska (recenzent, korektor)

Wielkopolska pyra zakochana w muzyce, książkach, siatkówce i swoim Pysiaku. Z powodu braku talentu muzycznego, śpiewa (drze się) głównie pod prysznicem i podczas samotnych podróży „niebieską błyskawicą”. Nie wącha książek! Czyta je, pochłaniając bez względu na formę i gatunek. Gorąco kibicuje rzeszowskiej Asseco Resovii, a lokalnie z trybun wspiera pierwszoligowy Krispol. Czasem, zupełnie bez powodu, piecze muffinki i wypisuje głupoty na blogu Rzecz o kulturze.


DSC00070

Jeremiasz Pilarz (recenzent, felietonista)

Pasjonat książek, z wykształcenia chemik teoretyczny, uwielbia książki naukowe i popularno naukowe, nie gardzi również beletrystyką, fantasy, czy dobrym thrillerem medycznym. Mistrz Pratchett też dodał swoje trzy grosze do jego fascynacji słowem pisanym. W czasie wolnym uwielbia trawić czas, grając w gry komputerowe (głównie RPG, ale nie gardzi innymi gatunkami), które również lubi poddawać ocenie i recenzji. Jest maniakiem kawy pod każdą postacią (najlepiej ziarnistej), długich dyskusji w doborowym towarzystwie i, mimo że czasami wredny, to jednak raczej życzliwie nastawiony do świata. Właściciel paru kotów i psa z ADHD.


Agnieszka Biardzka

Agnieszka Biardzka (recenzent, korektor)

Prywatnie wychowuje kilkumiesięczną Michalinkę oraz jej lepszą (brzydszą) połówkę – Maćka. Dla przyjemności pochłania książki, a swoje wrażenia przekazuje dalej w świat. Od zawsze marzyła o zostaniu sławną pisarką, ale jakoś jej to nie wychodzi. Poza tym ma dwa upierdliwe koty, (nie)bujną wyobraźnię i cały dom na głowie.


 Bazyliszek

Aleksandra Kaczyńska (recenzent, korektor)

Licealistka, miłośniczka kotów, dobrej kuchni, książek i muzyki. Typowy ścisłowiec, choć uwielbia język polski. Od kilku lat zajmuje się pisaniem opowiadań. Jej mottem życiowym jest: „Jeśli nie wiesz co zrobić, oblicz deltę. Delta jest odpowiedzią na wszystkie pytania”. 

Jedną z jej ulubionych poetek jest Halina Poświatowska. Słucha przede wszystkim metalu i rocka. Led Zeppelin i Pink Floyd wymiatają.

I pamiętajcie: Delta jest odpowiedzią na wszystkie pytania!


 11046510_1001562353208748_3456497912538613866_o

Stanisław Falenta (bloger, recenzent)

Piętnastoletni uczeń gimnazjum z Lublina. Lubi rysować, amatorsko bawić się w DJ-a, czytać i słuchać muzyki… a także uprawiać wiele „sezonowych” zainteresowań.
Muzycznie fan Gorillaz i Daft Punk, a książkowo – powieści obyczajowych i przygodowych.


20150625_171715[1]

Oliwia Chwiałkowska (recenzent, newsman)

Uwielbia książki. Gdyby mogła, czytałaby przez cały czas. Dzięki książkom ma wrażenie, że jest w innym miejscu, o innym czasie, z bohaterami książki. To właśnie lubi w książkach. Kocha też muzykę. Nie ma zbyt wyrobionego gustu muzycznego, ale uwielbia mocne głosy (np. zespół Dżem), a także piękną muzykę (tutaj zdecydowanie Ed Sheeran).


Zdjęcie0376

Damian Krakowiak (recenzent, felietonista)

Nieszczególny lub pospolity. Czytający książki, ale też komiksy. Słuchający muzyki, co tydzień innej. Mógłby napisać, jaki jest dokładnie, ale zazwyczaj porzuca zamiar sprecyzowania siebie w kilku zdaniach, bo za chwilę lub dwie wszystko jest nieaktualne. Tym razem nie będzie inaczej. Pisze, bo chce robić to lepiej i lepiej, i lepiej. 


ja

Anna Dral (recenzent, social media menager)

Osoba o wielu pasjach.  Gdyby miała je realizować w pełni, doba musiałaby mieć czterdzieści osiem godzin. W czasach licealnych pragnęła być grafikiem komputerowym, lecz z biegiem czasu okazało się, iż została nieokiełznanym molem książkowym. Na co dzień fanatyczny kibic siatkówki oraz klubu Asseco Resovia Rzeszów. Uwielbia dobrą muzykę i film oraz wszelkie powiązania literacko-kulturalne, z których czerpie inspiracje do tworzenia tekstów na swój  blog Inna Perspektywa. Okazjonalna poetka niewierząca stereotypom.


zdj

Paweł Jamroziak (webmaster, social media menager)

Technik informatyk, miłośnik gier i fantastyki. Przy pracy słucha tylko Majesty, a jego ulubionym pisarzem jest Brent Weeks. Szalony ze znajomymi i stonowany w pracy. Amatorsko tworzy gry komputerowe oraz gra na gitarze.


11111

Dawid Pryka (recenzent, felietonista)

Uczeń technikum, wiecznie leniwy, lecz z wielkimi planami. Zazwyczaj pogodny i wybuchowy. Uwielbia słuchać każdej muzyki i oglądać filmy, najczęściej fantasy, horrory i dramaty. W wolnym czasie oddaje się książkom, imprezom i sesjom RPG. Pewien okres w życiu poświęcił aktorstwu, lecz z natłoku obowiązków musiał zrezygnować z grania. Pragnie rozpocząć studia dziennikarskie.


milena 7

Milena Kuchnia (felietonista, recenzent)

Jest różnorodna i ma barwną duszę. Włosy też. Od dziecka fascynuje się pisaniem, mówieniem, dziennikarstwem, publicystyką i z tym wiąże swoją przyszłość. Od roku prowadzi bloga „Wokół nas”, w którym pokazuje siebie. W swoich tekstach lubi łączyć prostotę z wiedzą, refleksję z luzem. Ma na imię Milena i chciałaby Cię zainspirować.


282359_469887039748929_1601290184_n
Robert Woźniak (recenzent, felietonista)

Jest wiecznym pesymistą, który dostrzega czasami światełko, niekoniecznie na końcu tunelu. Czyta właściwie wszystko, byle miało to „coś”, choć skłania się ku fantastyce. Poza czytaniem, żyje sobie spokojnie.


zdjęcie

Paulina Grycaj (recenzent, korektor)

Książki czyta, odkąd pamięta. I nie zamierza przestać. Niepoprawna wielbicielka fantastyki, mangi i dobrej herbaty, w głowie ma kilka pomysłów na opowiadania, które powoli stara się realizować. Od roku uczy się japońskiego. Czasami nie do końca rozumie świat, w którym żyje.


1238026_528176410592512_1772586140_n

Łukasz Próchno (recenzent, korektor)

Odkrywca. Źródłem jego poszukiwań są wspaniali twórcy, których kompletnie nikt nie kojarzy. Wychowany w Lublinie student zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od urodzenia można go było spotkać na boisku, od niedawna także przy pokerowym stole.


SONY DSC

Ania Gajewska (recenzent, social media menager)

Urodzona czytelniczka, jej wszechświat napędzają książki i muzyka, bez względu na gatunek. Z powołania i wykształcenia polonistka, choć imała się różnych zawodów. Nieuleczalna optymistka, wierząca, że wszyscy uczniowie spotkani na jej drodze to przyszli laureaci Nobla, Nike lub Pulitzera, do wyboru. Kochająca i kochana przez wyjątkowego mężczyznę, który zasypuje ją kwiatami i książkami. Całym sercem uwielbia podróże, stare fotografie, astronomię, przytulne kawiarnie, zapach książek oraz swoje miasto Płock.


IMG_20150910_231625

Konrad Kurzdem (recenzent, felietonista)

Uczeń I LO w Tychach, w tym roku zdaje maturę. Interesuje się muzyką (ulubione zespoły – Pink Floyd, Pendragon) historią (udział w rekonstrukcjach historycznych), czytelnictwem oraz sportem.


11879203_938618629510141_7849755647626191045_o

Daniel Buczek (felietonista, recenzent)

Niedoszły (jeszcze) technik mechatronik, bardziej z przymusu niż z powołania. Zamiast skręcania robotów zawsze wolał przeczytać książkę. Za to w drugim życiu przybiera różne maski od alchemika do rycerza. Tak, jest zamiłowanym larpowcem i erpegiem. I fantastą, ale ciii…


12367056_445559795637600_21024973_n

Olga Mikołajewska (grafik)

Wiecznie rozmarzona, żyjąca w swoim własnym świecie czternastolatka. W sercu Olgi miejsce zawsze znajdą wszelkie książki (a już na pewno kryminały, horrory i dzieła Pratchetta) oraz psychodeliczna i ciężka muzyka. Wierna fanka In This Moment oraz Die Antwoord. Grafiką interesuje się prawie od tak dawna jak pisaniem. Niestety, to drugie idzie jej fatalnie, przez co ogranicza się w tym kierunku tylko do czytania.


12736981_973865932708184_1946486869_o

Kinga Kwiatkowska (recenzent)

Licealistka, która w świat książkoholików weszła dzięki serii „Felix, Net i Nika”. Wychowanka bydgoskiego fenomenu „Pod wiatr”. Wiecznie zaczytana, każdą wolną chwilę spędzająca z książką, psem lub aparatem. Wieczna marzycielka przeciwna stereotypom. Zainteresowana dziennikarstwem i fotografią, marząca o powiązaniu swojej przyszłość z mediami. Teoretycznie spędza dużo czasu w środowisku sportowym, jednak tylko w roli fotoreportera. Z pominięciem łzawych babskich romansideł, czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce.


12464059_778707938941414_928733313_n

Klaudia Kroczek (recenzent)

Znajomi uważają ją za niespełnionego humana na biolchemie. W planach ma zostanie architektem, a cały czas poza czytaniem, jest zapełniony rysunkiem technicznym. Uwielbia czytać typowe młodzieżówki, wtedy w 100% utożsamia się z bohaterami i wraz z nimi przeżywa ich historię. W wolnym czasie słucha muzyki i rysuje, a zależnie od pogody i warunków – jeździ albo na nartach, albo na rolkach.


13335296_1024515500957958_1539723236_n

Maria Tomasik (recenzent)

Znajomi mówią jej Majka. Interesuje sie przedmiotami ścisłymi i w tym kierunku kształci się w krakowskim liceum. Jej pasją jest siatkówka, której poświęca swój czas wolny popołudniami. Treningi pozwalają jej odetchnąć od natłoku nauki. W przerwach między trenowaniem i szkołą poświęca każdą możliwą chwile zatrącając sie w wyimaginowanym świecie książek. Woluminy zarówno w postaci papierowej jak i medialnej towarzyszą jej w czasie drogi miedzy szkołą a domem, tuż przed spaniem a także na co mniej ciekawych lekcjach. Stara sie korzystać z życia i spędzać jak najwięcej czasu z przyjaciółmi.