Pilipiuk powraca ze zbiorem opowiadań. „Reputacja” już 12 sierpnia! [zapowiedź]

Michal/ Sierpień 11, 2015/ NEWS/ 0 comments

reputacja-b-iext29320249Andrzej Pilipiuk to wielokrotnie nagradzany polski pisarz, tworzący w nurcie fantastyki, ale i nie tylko. W 2002 roku otrzymał Nagrodę Literacką im. Janusza Zajdla. Jest najlepiej znany czytelnikom, dzięki cyklowi powieści, których głównym bohaterem jest Jakub Wędrowycz. 12 sierpnia premierę będzie miała „Reputacja”, tom opowiadań, w którym powraca postać doktora Skórzewskiego. 

Opis powieści:

Lamus osobliwości, smak dawnych tajemnic. Mistrz opowiadań w najlepszej formie. Takie właśnie opinie krążą na temat Andrzeja Pilipiuka i jego tekstów, tworzą legendę, przysparzają rzesze wiernych czytelników.

Każde z jego opowiadań jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści przeszłości. Taki też jest zbiorek „Reputacja” – prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości. W tym świecie spotkamy: doktora Skórzewskiego na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieoczekiwanie zmienia się w najtrudniejszą walkę w życiu; Roberta Storma, który szuka cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka; stare ikony, przerażającego mieszkańca szklanej kuli i szachownicę z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania.

Zbiorek „Reputacja” to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości. Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już teraz.

Kto czeka na nowego Pilipiuka?