Poniedziałkowy mash-up #15 – orki, kosmos i burza piaskowa.

EricMcBet/ Lipiec 27, 2015/ Bez kategorii/ 0 comments

 

Poniedziałkowy mash-up to seria, w której co tydzień prezentuję wam pięć dzieł, będących w jakimś stopniu mieszankami bohaterów, motywów, światów lub czegoś jeszcze innego. Każdy podpunkt zawiera odnośnik, który przekieruje was na stronę związaną z danym dziełem. Dzisiaj o znakomitym utworze polskiego zespołu rockowego, miksie dwóch znanych memów oraz książce o superżołnierzach z kosmosu.


Orki z Majorki (piosenka)

Jedną z produkcji Grupy Filmowej Darwin już kiedyś polecałem. Teraz ci sami ludzie postanowili stworzyć teledysk. I to nie byle jaki, bo do piosenki Orki z Majorki ich autorstwa. Znakomity, absurdalny humor, do tego świetne wykonanie pod względem technicznym – to znaki rozpoznawalne wszystkich produkcji Darwinów. W Orkach z Majorki nie brakuje żadnego z tych elementów. Chcecie się dowiedzieć, dlaczego Pan Bóg pojechał do Zabrza i czym są wodne pandy? W takim razie obejrzyjcie ten genialny teledysk.


Czas Horusa (książka)

Akcja Czasu Horusa Dana Abnetta dzieje się w uniwersum Warhammera 40.000, znanego głównie dzięki osadzonym w nim grom komputerowym, bitewnym i fabularnym. Prawda jest jednak taka, że osoby nie będące fanami tego uniwersum również znajdą tu coś dla siebie. Głównym bohaterem jest członek kosmicznych marines – niesamowitego rodzaju superżołnierzy z genetycznie powiększonymi mięśniami, którzy podbijają kolejne połacie wszechświata na chwałę Imperatora Ziemi. Czytanie opisów bitew z udziałem tych potężnych maszyn do zabijania to naprawdę olbrzymia frajda. Polecam serdecznie.


Darude Astley – Sandroll (remix)

Użytkownik YT o nicku GroboClone postanowił zmiksować dwa wielkie hity, internetowe fenomeny, które zna każdy internauta. Chodzi tu rzecz jasna o Never gonna give you up Ricka Astleya oraz Sandstorm DJ’a Darude. GroboClone połączył te dwa utwory w jeden i naprawdę przyjemnie się tego słucha. Miło patrzeć, jak ktoś podnosi wartość danego memu do kwadratu.


Memowisko (blog)

Niejaki Marcin Ostajewki postanowił stworzyć stronę, która będzie polską encyklopedią memów. Znajdziecie tam wytłumaczenie różnych internetowych memów, ich historie, a także analizę poszczególnych zjawisk w internecie. Co prawda blog nie był dosyć dawno aktualizowany, ale archiwum jest na tyle duże, że można długi czas cieszyć się świetnymi artykułami Marcina na temat tego specyficznego rodzaju kultury, jakim jest mem.


Smoła (piosenka)

Luxtorpeda to naprawdę świetny zespół. Grają porządnego rocka, doprawionego zaangażowanymi tekstami i świetnym podejściem do fanów. Z wielu ich fantastycznych piosenek postanowiłem przedstawić wam właśnie Smołę. Jest to jedna z tych piosenek, które oprócz tego że lubię, to po prostu przejmują całkowitą kontrolę nad moim umysłem i duszą gdy ich słucham. Smoła to mroczna opowieść o popadaniu w depresję, pełna poetyckich porównań i ambientowych brzmień. Cudowny utwór.


I to już wszystko w dzisiejszym Poniedziałkowym mash-upie. Do zobaczenia za tydzień z kolejną porcją mieszania!