Spotkania oko w oko z dinozaurami, rycerzami, mumiami i piratami w serii książek „Magiczny Domek na Drzewie i Tropiciele Faktów” – recenzja

Sebastian Grochala/ Czerwiec 14, 2016/ Książki, Książki dla Dzieci, sgrochala - recenzje/ 0 comments

Rodzeństwo Jacek i Ania znajdują w pobliżu swojego domu domek na drzewie. Kto z Was nie chciał takiego posiadać albo nie próbował go budować? (pytanie adresowane dla tych, którzy wychodzili jeszcze na dwór, a nie całe dnie spędzali przed komputerami ;)). A co powiecie, gdyby dodatkowo w tym domku znalazły się różne książki pozwalające Wam przenoszenie się do różnych krain i stawanie oko w oko z dinozaurami, rycerzami, mumiami oraz piratami? Warto umożliwić podróże do tych miejsc najmłodszym czytelnikom!

image019Seria „Magiczny Domek na Drzewie” wydana przez Wydawnictwo Mamania jest wyjątkowa i wartościowa. Odpowiada za to z jednej strony sam pomysł fabularny, który jest interesujący i pobudza ciekawość dziecka ucząc świata, jego przeszłości oraz rozwija nie tylko najmłodszych czytelników, ale również rodziców. Jestem przekonany, że czytając, szczególnie „Tropicieli faktów”, opiekunowie sami dowiedzą się czegoś nowego na tematy przybliżane na kartach książeczek.

O co chodzi z „Tropicielami faktów”? To uzupełnienie każdej opowieści. Najpierw poznajemy przygody rodzeństwa, które dzięki domkowi na drzewie przenosi się w określone miejsce i czas, i mierzy się z różnymi wyzwaniami, poznając przy okazji rzeczywistość w jakiej żyły dinozaury, rycerze, mumie czy piraci. Po emocjonującej lekturze pełnej zwrotów akcji i przygód możemy sięgnąć po lekturę uzupełniającą, którą stanowią właśnie wspomniani wcześniej „Tropiciele faktów”. To dodatkowa książeczka która zawiera rzetelną wiedzę i mnóstwo ciekawostek na tematy poruszane w części przygodowej.

Lektura obu książeczek przedstawia najrozmaitsze zagadnienia z wielu dziedzin – jest trochę historii, kultury, przyrody czy wiedzy z zakresu geografii. Dodatkowo na końcu książki znajdujemy wskazówki zachęcające i umożliwiające nam dalsze poszukiwanie wiadomości. Cieszy fakt, że Wydawca umieścił tam polskie źródła – czyli książki, muzea czy strony internetowe, które pozwolą nam poszerzyć zakres wiedzy dotyczący poszczególnych okresów historycznych.

Seria stanowi świetne wprowadzenie do rodzinnych wypraw i wycieczek. Najpierw dzięki lekturom dajemy się wciągnąć w konkretne realia oraz zdobywamy i porządkujemy wiedzę posiadaną na różne tematy, a następnie możemy odwiedzać muzea, zamki czy uczestniczyć w różnych wydarzeniach tematycznych zdecydowanie lepiej rozumiejąc ich przebieg oraz znaczenie.

Lekturę „Magicznego Domku na Drzewie” polecam wszystkim jako źródło inspiracji do wielu ciekawych rozmów a także propozycji wspólnych, rodzinnych wypraw w celu poszerzenia wiedzy na temat epoki dinozaurów, czasów rycerzy, pozostałości po mumiach czy wyprawach piratów.