Tatusiowy Zestaw Spacerowy

Miłosz Konarski/ Listopad 3, 2014/ Blog, ZKWK blog/ 0 comments

Posiadanie dzieci niesie za sobą masę obowiązków. Ale większość z nich to obowiązki, które mimo wszystko – sprawiają wielką frajdę. Jednym z takich „przyjemnych obowiązków” są SPACERY. 

 

Nie oszukujmy się – kto z Was ostatnio był na prawdziwym spacerze? Takim, którego jedynym celem jest po prostu „przejście się”, pooddychanie świeżym powietrzem,  POBYCIE na zewnątrz? No właśnie. Ja dopiero odkąd mam dziecko znajduję czas na takie przyjemności. A bo przedtem był człowiek zabiegany, zawsze się szło w jakimś konkretnym celu, zawsze w pośpiechu. A dziecko niejako „wymusza” na rodzicach spacerowanie. Jak więc przygotowuję się na takie spacery? Co zabieram ze sobą, żeby – kiedy Anika już uśnie – również ja coś z tego spaceru wyniósł?

 

 Oto Tatusiowy Zestaw Spacerowy:

  • Książka – dowolna, którą akurat czytam, często po prostu mój Kindle. Spacer jest świetną okazją do poczytania w spokoju i na łonie natury. A jeżeli tylko ma się opanowane czytanie w trakcie chodzenia – to jest to idealna opcja. W tym przypadku Książkę reprezentuje „Pamiętnik z mrówkoszczelnej kasety” Marka Helprina, którego Wam nie polecam. Ale o tym w innym wpisie.

DSC00018

  • Herbata – bez której się nigdzie nie ruszam. A nie ma większej przyjemności niż iść, czuć wiatr we włosach i popijać cieplutką herbatę (najlepiej Earl Greya) oczywiście w kubku termicznym.

DSC00020

  • Aparat fotograficzny – gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy się coś ciekawego przydarzy. Może być to piękny zachód słońca, a może śmieszne graffiti. Przeróżne rzeczy mnie inspirują i warto mieć wtedy aparat, aby uwiecznić ten moment – i móc później się z Wami podzielić nim na blogu.

DSC00023

 

Dziecko – niby oczywiste, ale ile razy zdarzyło się, że spakowawszy cały wyżej wymieniony sprzęt, wychodziłem na spacer i dopiero na schodach orientowałem się, że czegoś zapomniałem? Nie zapominajmy o dziecku – to właśnie dzięki niemu mamy motywację, żeby wyjść na spacer. I jak tylko uśnie (i JEŻELI W OGÓLE uśnie…) możemy rozkoszować się dobrą książką, wiatrem we włosach, ciepłą herbatą i… błogosławioną ciszą.

 

DSC00021

 

 

 

 

About Miłosz Konarski

Największy w Polsce kanał YouTube o literaturze: recenzje, vlogi, wywiady, konkursy. Specjalizuję się w kreatywnym wideo, z wykorzystaniem efektów specjalnych, skeczy i gagów. Poza serią "książkową" kręcę wideorelacje z wydarzeń, koncertów, wywiady, filmy okazjonalne.