Książka „Sand” Eweliny Trojanowskiej to intrygujący thriller psychologiczny z pomieszaną linią fabuły. To pełne napięcia studium przyjaźni, namiętności i granic, jakie można wymazać w imię spełniania własnego przeznaczenia.
Akcja rozpoczyna się w odległym, sennym Sieniopolu, gdzie Olka i Maja poznają się jako dzieci. Ich namiętna przyjaźń urasta do wrzenia, pomimo szeregu zarzutów miasteczka. Kiedy dorastają, przekonują się, że ich potajemny związek przekracza ich granice, a ich narastający emocjonalny zamęt całkowicie ich ogarnia.
Pierwsza część „Sand” wciąga czytelnika w modliska obejmujace skrajności Sieniopola; podczas gdy jego Nadmorski oddech opasuje nowe perspektywy, mieszkańcy stanowią idealny tło do głównej opowieści. Z każdym kolejnym rozdziałem książka staje się coraz bardziej spektakularna. Tragiczne losy Olki i Mai szybko prowadzi czytelnika do punktu kulminacyjnego. Wraz z fragmentami wspomnień narratorów i intrygamy maja na sobie znaczne piętno brutalnego rzeczywistości.
„Sand” to lekcja uważności oraz pomysł na to jak realizować swoje dzieciństwo, mimo trudności i moralnych ograniczeń życia. Autorka stara się uchwycić te personalne bitwy toczone między obawami wynikajacymi z okrucieństwa i braku akceptacji otoczenia. Podoba mi się wyrazistość postaci i dynamika dialogu – autorce udało się opowiedzieć ogromną historię emocji z jedynie kilku aktorów. „Sand” to pasjonujaca powieśce melancholijna i smutna ze smakiem nadziei na lepsze jutro. Polecam jednogłośnie!
Książka „Sand” autorstwa Eweliny Trojanowskiej jest przełomowym dziełem literatury polskiej. Autorka opowiedziała historię czterech głównych bohaterów, którzy zmagają się z nie tylko trudnościami dnia codziennego, ale także skrywanymi sekretami.
Główne wątki akcji zdarzają się na pustyni Morza Martwego. To tam młodzi bohaterowie biorą udział w wyprawie badawczej. I właśnie tam okazuje się, że Filip, Ida, Agata i Łukasz mają więcej niż tylko intelektualną pasję do badań. Przekonujemy się, że u każdego z nich siedzi pewne skrywane tajemnice, które wychodzą na jaw w trakcie tej podróży badawczej.
Styl pisania Trojanowskiej jest idealny do opowiedzenia tej barwnej historii. Autorka w równy sposób połaczyła swoje rzeczywistości z emocjonalnym otwarciem bohaterów, a także z ich przeszłością, która kształtuje ich postawy i decyzje w obecnej sytuacji. Podczas lektury odczuwa się autentyczność dialogów oraz dynamiczny rozwój akcji.
Książk „Sand” dostarcza równie doskonałych refleksji na temat dojrzewania i dorastania, jak pozostawione poza nią NOWOCZESNE WPROWADZENIE hip hopowe i rock and rollowe. To przykład literatury młodzieżowej na najwyższych poziomach!
Książka „Sand”, napisana przez Ewelinę Trojanowską to piękny obraz współczesności. Autorka w mistrzowski sposób prezentuje tutaj świat ludzi, zmagających się z trudnymi dylematami i konfliktami wewnętrznymi. Przedstawia dwoje bohaterów, którzy walczą o siebie i o lepszą rzeczywistość, która ich otacza.
Po pierwsze, powieść oferuje czytelnikom wgląd w labirynt emocji i pragnień bohaterów. Każdy z nich pragnie coś innego i do czegoś dąży. Pragnienia te powodują , że bohaterowie zaczynają sobie podlegać i nieufnie patrzeć na siebie. W ten sposób autorka pokazuje nam naturę ludzkich relacji i odnosi się do aktualnych problemów społecznych.
Ponadto autorka pokazuje jak ważna jest społeczna solidarność w walce o lepsze życie i dbałość o nasze bliskie otoczenie. W ten sposób trafiła ona do mnie szczególnie mocno – jej podejście było dla mnie inspirujące. Trudne dylematy bohaterów stanowiły też tło do analizy sytuacji społecznej, w której przyszło im żyć.
„Sand” to książka warta przeczytania i polecana szeroko! Autorka oferuje w niej małymi krokami prowadzi czytelników po labiryncie sytuacji społecznych, relacji między ludzi oraz dylematów moralnych bohaterów powieści. Jej styl jest inteligentny i skupiony na psychologicznem obrazu bohatera oraz emocjonalnym bogactwie jego historii. A choć końcowy finał nie jest optymistyczny, ma on swoje zalety – czytelnik musi sam utkanć schemat postaw zaprezentowanych przez autorkę. To prowokuje do głębszej refleksji i myślenia o innych!