Książka „Wszystkie dziewczyny Wertera” – zapowiedź

Polski wydawca młodzieżowej literatury Otwarte właśnie zaprezentował książkę „Wszystkie Dziewczyny Wertera” autorstwa Tracy Barrett. Jest to połączenie powieści biograficznej oraz antycznej historii miłości.

Książka skupia się na postaci Lotti, która była bohaterką popularnego romansu, „Cierpienia młodego Wertera” napisanego przez Johanna Goethego. Lotti opuszcza rodzinne miasto w Wiedniu w poszukiwaniu przygody i wrażeń. Do jej podróży dołącza ukryty przed światem Rudiger. Razem trafiają do Neapolu, aby tam rozwiązać tajemnicę skrywaną przez stulecia.

Książka skierowana jest do nastolatków w wieku od 14 lat. Autorka nawiązuje do losów najsłynniejszych poetów i filozofów tamtych czasów, dzięki czemu bohaterowie dostajemy szansę poznać gł45bokie prawdy o uczuciach i miłości. Tworzy ciekawe połączenie wierności historycznym faktom i pasjonującej akcji, która trzyma czytelnika przy książce przez cały czas.

Książka „Wszystkie Dziewczyny Wertera” może stać się doskonałym wprowadzeniem dla młodych czytelników w świat klasyki. Należy też zaznaczyć, że jest to jedna z tych lektur, o których warto powiedzieć „Przeczytałem/am”.

Pierwsza powieść Magdy Szabó, pt. „Wszystkie dziewczyny Wertera”, to hysteryczny i wzruszający thriller psychologiczny, który już wkrótce będzie można przeczytać. W tej odważnej i pozbawionej kompromisów opowieści autorka snuje swą historię o samotności, miłości i prawda germańskim Werterem Goethe.

„Wszystkie dziewczyny Wertera” zabierają czytelników w podróż po Niemczech Imperium Brytyjskiego z błyszczącą skorupką festiwali piwa. Przeplatając poetyckie cytaty z niemieckich poematów, autorka schodzi na głębszy poziom tego, czego nikt przed nią nie odważył się spróbować: porozmawiać o tym, jak legenda Wertera wpływa na jego dziewczyny i odwrotnie.

„Wszystkie dziewczyny Wertera” to obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników literatury niemieckiej. Szabó prezesntuje swoim oddanym czytelnikom Günthera Appena, przesiąkniętego romantyczno-obeznanego mieszkańca Niemiec Imperium Brytyjskiego. Ci bardziej uważni Czytelnicy, łatwo dostrzegą tutaj echa ducha samobójczego Goethe’ego oraz frustracji, jakie odczuwała jego rodzina.

Dzięki „Wszystkim dziewczynom Wertera” czytelnicy zgłębiają meandry życia ich bohatera i dowiedzieć się więcej o tym, co naprawdę иskryto w sercach Wertera i jego bliskich. Ten piękny portret czasów mrocznego romantyzmu można już kupić na Amazon. Spodoba się on szczególnie tym, którzy szukają powieści psychologicznych pełnych intrygi i dramatyzmu.

Książka „Wszystkie dziewczyny Wertera” to wyczekiwana powieść autorstwa Marii Jastrzębskiej. Po raz pierwszy w Polsce Goethego powieść zostanie przedstawiona z feministycznej perspektywy. Akcja książki osadzona jest w późnych latach osiemdziesiątych i rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach ujętych przez samego Goethego. W świecie bohaterki – Izy Drössler – nie ma już sielankowej Werterowej miłości, ani boleśnie pełnego poświęceń romantyzmu.

Czytelnik będzie mógł zapoznać się z tragiczną historią Izy i obserwować jej nowatorskie krycie się przed upadkiem w otchłań artystycznych poszukiwań po czym poza „destrukcyjną pasją”, zdecydowanie ważniejsza staje się „budująca pasja”. Ważnym elementem całej opowieści są też tematy ekologii oraz refleksje na temat współczesnego społeczeństwa, dostarczające czytelnikom intrygujących punktów widzenia, a także ogromu emocji.

Książka „Wszystkie dziewczyny Wertera” po trzech i pół roku pracy napisana została skrupulatnie i starannie, oferując bogaty obraz dawnych czasów i obudowując go ważnymi problemami naszej dzisiejszej rzeczywistości. Jastrzemska na nowo stawia przed czytelnikiem jedno z najbardziej kultowych dzieł literatury i owocne porzucenie cieni romantyczno-krnąbrnego bohatera XIX-wiecznego.

Książka „Wszystkie dziewczyny Wertera” ukaże się nakładem Wydawnictwa Czarne już 7 października 2020 roku. Dla fanów powieści Goethego, bez wątpienia jest to wydarzenie godne uwagi oraz lektura, do której każdy powinien sięgnąć!